Rentgenologie old

RTG vyšetření patří k základním vyšetřovacím metodám v zubní praxi. Doplňuje vyšetření pohledem a pohmatem a je nezbytný ke stanovení konečné diagnózy a k sestavení léčebného plánu. Na rozdíl od jiných lékařských oborů zůstává diagnostika a zhotovení snímků v rukách zubního lékaře.
V naší praxi zhotovujeme jak snímky intraorální, tak extraorální panoramatické.

Chcete vidět, jak zařízení funguje? Klikněte zde pro zobrazení videa .

rtg-opg video

Intraorální snímky

RTG snímek bite-wingový (skusový)

Zachycuje mezizubní prostory v postranním úseku a slouží k časnému odhalení zubního kazu, na jehož vyhledání zrcátko a zubní sonda nestačí. Tyto snímky by měly být součástí standardního vyšetření v každé kvalitní stomatologické praxi. Díky takovému postupu jsou ztráty zubních tkání při odstraňování kazu mnohem menší.

Dále nás informuje velmi přesně o stavu kosti mezi zuby a je tak možné včas odhalit úbytek kosti (např. počínající parodontozní proces)Cílený snímek na jednotlivé zuby nám dává přesnější informace o počtu, tvaru a délce kořenů, o stavu tkání okolo kořene nebo např. o tom, zda již zub byl endodonticky ošetřován. Lze jím rozpoznat i zlomeninu kořene.

Extraorální panoramatický snímek

Panoramatický snímek poskytuje základní informace při prvním vyšetření klienta. Měl by být zhotoven pacientovy vždy při vstupní prohlídce. Umožňuje úplné znázornění čelistí (stav kostí), čelistních dutin, čelistních kloubů, zubů.
Je vhodné tento snímek zhotovovat v pravidelných intervalech (běžně po 2 letech, u rizikových-parodontozních pacientů 1x ročně)

V našem centru zhotovujeme i neregistrovaným pacientům na základě žádosti jejich ošetřujících lékařů.

OPG, ortopantomogram

OPG, ortopantomogram

Intraorální kamery

Všechny ordinace našeho centra jsou vybaveny intraorálními kamerami, ke kvalitnější a srozumitelnější edukaci(vysvětlování) pacientům. Vysvětluje se vždy lépe to, co oko vidí, než jen to, co ucho slyší.

Přejít nahoru